TPN2R304PL,L1Q
DigiKeys varenummer
TPN2R304PLL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPN2R304PLL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPN2R304PLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPN2R304PL,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 40V 80A 8TSON
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 40 V 80A (Tc) 630mW (Ta), 104W (Tc) Overflademontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPN2R304PL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,4V @ 300µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
41 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3600 pF @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
630mW (Ta), 104W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Leverandørs enhedspakning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,3mOhm @ 40A, 10V