TPN1R603PL,L1Q
DigiKeys varenummer
TPN1R603PLL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPN1R603PLL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPN1R603PLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPN1R603PL,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 30V 80A 8TSON
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 30 V 80A (Tc) 104W (Tc) Overflademontering 8-TSON Advance (3,1x3,1)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPN1R603PL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,1V @ 300µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
41 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
3900 pF @ 15 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
104W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
30 V
Leverandørs enhedspakning
8-TSON Advance (3,1x3,1)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,6mOhm @ 40A, 10V