TPN1R603PL,L1Q | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | TPN1R603PL,L1Q |
Beskrivelse | MOSFET N-CH 30V 80A 8TSON |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | N-kanal 30 V 80A (Tc) 104W (Tc) Overflademontering 8-TSON Advance (3,1x3,1) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | TPN1R603PL,L1Q Modeller |
Kategori | Vgs(th) (maks.) @ Id 2,1V @ 300µA |
Mfr | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 41 nC @ 10 V |
Serie | Vgs (maks.) ±20V |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 3900 pF @ 15 V |
Varestatus Aktiv | Effektspredning (maks.) 104W (Tc) |
FET-type | Driftstemperatur 175°C |
Teknologi | Monteringstype Overflademontering |
Afladning til kildespænding (Vdss) 30 V | Leverandørs enhedspakning 8-TSON Advance (3,1x3,1) |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C | Pakke/hus |
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til) 4,5V, 10V | Grundlæggende varenummer |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 1,6mOhm @ 40A, 10V |