TPH5200FNH,L1Q
DigiKeys varenummer
TPH5200FNHL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPH5200FNHL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPH5200FNHL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH5200FNH,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 250V 26A 8SOP
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 250 V 26A (Tc) 78W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPH5200FNH,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
22 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2200 pF @ 100 V
Effektspredning (maks.)
78W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
250 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
52mOhm @ 13A, 10V