TPH3R70APL,L1Q
DigiKeys varenummer
264-TPH3R70APLL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPH3R70APLL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TPH3R70APLL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH3R70APL,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 100V 90A 8SOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 100 V 90A (Tc) 960mW (Ta), 170W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPH3R70APL,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
67 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6300 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
960mW (Ta), 170W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
100 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
3,7mOhm @ 45A, 10V