TPH3R008QM,LQ
DigiKeys varenummer
264-TPH3R008QMLQTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPH3R008QMLQCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TPH3R008QMLQDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH3R008QM,LQ
Beskrivelse
80V UMOS9-H SOP-ADVANCE(N) 3MOHM
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 80 V 100A (Tc) 3W (Ta), 180W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5,75)
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
3mOhm @ 50A, 10V
Mfr
Vgs(th) (maks.) @ Id
3,5V @ 900µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
71 nC @ 10 V
Vgs (maks.)
±20V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
7200 pF @ 40 V
FET-type
Effektspredning (maks.)
3W (Ta), 180W (Tc)
Teknologi
Driftstemperatur
175°C
Afladning til kildespænding (Vdss)
80 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5,75)
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V