TPH2R608NH,L1Q
DigiKeys varenummer
TPH2R608NHL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPH2R608NHL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPH2R608NHL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH2R608NH,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 75V 150A 8SOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 75 V 150A (Tc) 142W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPH2R608NH,L1Q Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 1mA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
72 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
6000 pF @ 37.5 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
142W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
75 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
2,6mOhm @ 50A, 10V