TPH1R204PB,L1Q
DigiKeys varenummer
264-TPH1R204PBL1QTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TPH1R204PBL1QCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TPH1R204PBL1QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH1R204PB,L1Q
Beskrivelse
MOSFET N-CH 40V 150A 8SOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 40 V 150A (Tc) 960mW (Ta), 132W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5)
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
3V @ 500µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
62 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
5855 pF @ 20 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
960mW (Ta), 132W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
175°C
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
40 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
6V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
1,2mOhm @ 50A, 10V