TPH11006NL,LQ
DigiKeys varenummer
TPH11006NLLQTR-ND - Tape & Reel (TR)
TPH11006NLLQCT-ND - Afskåret tape (CT)
TPH11006NLLQDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPH11006NL,LQ
Beskrivelse
MOSFET N-CH 60V 17A 8SOP
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 60 V 17A (Tc) 1,6W (Ta), 34W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPH11006NL,LQ Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 200µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
23 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
2000 pF @ 30 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
1,6W (Ta), 34W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
60 V
Leverandørs enhedspakning
8-SOP Advance (5x5)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
4,5V, 10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
11,4mOhm @ 8,5A, 10V