TPH11006NL,LQ | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | TPH11006NL,LQ |
Beskrivelse | MOSFET N-CH 60V 17A 8SOP |
Producentens standard leveringstid | 16 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | N-kanal 60 V 17A (Tc) 1,6W (Ta), 34W (Tc) Overflademontering 8-SOP Advance (5x5) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | TPH11006NL,LQ Modeller |
Kategori | Vgs(th) (maks.) @ Id 2,5V @ 200µA |
Mfr | Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs 23 nC @ 10 V |
Serie | Vgs (maks.) ±20V |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds 2000 pF @ 30 V |
Varestatus Aktiv | Effektspredning (maks.) 1,6W (Ta), 34W (Tc) |
FET-type | Driftstemperatur 150°C (TJ) |
Teknologi | Monteringstype Overflademontering |
Afladning til kildespænding (Vdss) 60 V | Leverandørs enhedspakning 8-SOP Advance (5x5) |
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C | Pakke/hus |
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til) 4,5V, 10V | Grundlæggende varenummer |
Rds on (maks.) @ Id, Vgs 11,4mOhm @ 8,5A, 10V |