TLP2200F
DigiKeys varenummer
TLP2200F-ND
Producenter
Producentens varenummer
TLP2200F
Beskrivelse
OPTOISOLTR 2.5KV TRI STATE 8-DIP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Optoisolatorer – Logisk output 2,5MBd Tre tilstande 2500Vrms 1 kanals 1kV/µs CMTI 8-DIP
Kategori
Datahastighed
2,5MBd
Producenter
Toshiba Semiconductor and Storage
Udbredningsforsinkelse tpLH/tpHL (maks.)
400ns, 400ns
Emballage
Rør
Stignings-/faldtid (Typ)
35ns, 20ns
Varestatus
Forældet
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
1,55V
Antal kanaler
1
Strøm - DC-fremløb (If) (maks.)
10mA
Input - Side 1/Side 2
1/0
Spænding - Forsyning
4,5V – 20V
Spænding - Isolering
2500Vrms
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Common Mode undertrykkelse transient (CMTI, min.)
1kV/µs
Monteringstype
Hulmontering
Inputtype
DC
Pakke/hus
8-DIP (0,300", 7,62mm)
Udgangstype
Tre tilstande
Leverandørs enhedspakning
8-DIP
Strøm - Output / kanal
25 mA