TCR8BM12,L3F
DigiKeys varenummer
TCR8BM12L3FTR-ND - Tape & Reel (TR)
TCR8BM12L3FCT-ND - Afskåret tape (CT)
TCR8BM12L3FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCR8BM12,L3F
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.2V 800MA 5-DFNB
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 800mA 5-DFNB (1,2x1,2)
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
36 µA
Serie
PSRR
98dB (1kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Strømgrænse, Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
4-XDFN eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
5-DFNB (1,2x1,2)
Spænding - Output (min./fast)
1,2V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,26V @ 800mA