TCR3UG12A,LF
DigiKeys varenummer
TCR3UG12ALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
TCR3UG12ALFCT-ND - Afskåret tape (CT)
TCR3UG12ALFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCR3UG12A,LF
Beskrivelse
IC REG LIN 1.2V 300MA 4-WCSP-F
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 300mA 4-WCSP-F (0,65x0,65)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TCR3UG12A,LF Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
580 nA
Serie
PSRR
70dB (1kHz)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Startstrømstød, Overstrøm, Termisk nedlukning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
4-XFBGA, WLCSP
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
4-WCSP-F (0,65x0,65)
Spænding - Output (min./fast)
1,2V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,857V @ 300mA