TCR2LN28,LF(SE
DigiKeys varenummer
264-TCR2LN28LF(SETR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TCR2LN28LF(SECT-ND - Afskåret tape (CT)
264-TCR2LN28LF(SEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCR2LN28,LF(SE
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.8V 200MA 4-SDFN
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA 4-SDFN (0,8x0,8)
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,36V @ 150mA
Mfr
Strøm - Output
Serie
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
2 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Styringsfunktioner
Aktivér
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
4-XFDFN eksponeret overflade
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Leverandørs enhedspakning
4-SDFN (0,8x0,8)
Spænding - Output (min./fast)
2,8V