TCR2EF25,LM(CT
DigiKeys varenummer
TCR2EF25LM(CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
TCR2EF25LM(CTCT-ND - Afskåret tape (CT)
TCR2EF25LM(CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCR2EF25,LM(CT
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2.5V 200MA SMV
Producentens standard leveringstid
52 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TCR2EF25,LM(CT Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
60 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
73dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,23V @ 150mA