TCR2EF18,LM(CT er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Analog Devices Inc.
På lager: 426
Datablad
Similar
Analog Devices Inc.
På lager: 5.834
Datablad
ABLIC Inc.
På lager: 2.901
ABLIC Inc.
Torex Semiconductor Ltd
På lager: 16
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
TCR2EF18,LM(CT
DigiKeys varenummer
TCR2EF18LM(CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
TCR2EF18LM(CTCT-ND - Afskåret tape (CT)
TCR2EF18LM(CTDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TCR2EF18,LM(CT
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 200MA SMV
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
TCR2EF18,LM(CT Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,31V @ 150mA
PSRR
73dB (1kHz)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Spænding - Output (min./fast)
1,8V