CTS05F40,L3F
DigiKeys varenummer
264-CTS05F40L3FTR-ND - Tape & Reel (TR)
264-CTS05F40L3FCT-ND - Afskåret tape (CT)
264-CTS05F40L3FDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CTS05F40,L3F
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA CST2
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Dioder 40 V 500mA Overflademontering CST2
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CTS05F40,L3F Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
15 µA @ 40 V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ Vr, F
28pF @ 0V, 1MHz
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Teknologi
Pakke/hus
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
40 V
Leverandørs enhedspakning
CST2
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
500mA
Driftstemperatur - Samling
150°C (maks.)
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
810 mV @ 500 mA