XC9236B18DMR-G
DigiKeys varenummer
893-XC9236B18DMR-GTR-ND - Tape & Reel (TR)
893-XC9236B18DMR-GCT-ND - Afskåret tape (CT)
893-XC9236B18DMR-GDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XC9236B18DMR-G
Beskrivelse
IC REG BUCK 1.8V 600MA SOT25
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 1,8V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XC9236B18DMR-G Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
6V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Serie
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Switching
3MHz
Varestatus
Aktiv
Synkron ensretter
Ja
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Outputkonfiguration
Positiv
Monteringstype
Overflademontering
Topologi
Pakke/hus
Udgangstype
Leverandørs enhedspakning
SOT-25
Antal output
1
Grundlæggende varenummer
Spænding - Input (min.)
2V