XC6233H201NR-G
DigiKeys varenummer
XC6233H201NR-G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
XC6233H201NR-G
Beskrivelse
IC REG LINEAR 2V 200MA SSOT-24
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 200mA SSOT-24
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
87 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
75dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Pakke/hus
SC-82
Spænding - Output (min./fast)
2V
Leverandørs enhedspakning
SSOT-24
Spændingsdropout (maks.)
0,52V @ 200mA