XC6222A301MR-G kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Torex Semiconductor Ltd
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Torex Semiconductor Ltd
På lager: 0
Datablad
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 700mA SOT-25
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
XC6222A301MR-G
DigiKeys varenummer
XC6222A301MR-G-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
XC6222A301MR-G
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3V 700MA SOT-25
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
XC6222A301MR-G Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
220 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
PSRR
65dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
6V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-25
Spændingsdropout (maks.)
0,2V @ 300mA