XBP06V0U25R-G
DigiKeys varenummer
893-1446-2-ND - Tape & Reel (TR)
893-1446-1-ND - Afskåret tape (CT)
893-1446-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
XBP06V0U25R-G
Beskrivelse
TVS DIODE 5VWM 14VC FBP1006-2A
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14V Klemme 2A (8/20µs) Ipp TVS – Dioder Overflademontering FBP1006-2A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XBP06V0U25R-G Modeller
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
2A (8/20µs)
Mfr
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
DVI, HDMI, USB
Varestatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
0,25pF @ 1MHz
Type
Zener
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TJ)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
5V (maks.)
Pakke/hus
0402 (1006 metrisk)
Spænding - Nedbrud (min.)
6V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14V