D1MPC1206DR002FF-T5
DigiKeys varenummer
4463-D1MPC1206DR002FF-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1MPC1206DR002FF-T5CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
D1MPC1206DR002FF-T5
Beskrivelse
RES 0.002 OHM 1% 1W 1206
Detaljeret beskrivelse
2 mOhms ±1% 1W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfolie
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)