D1MPC0805DR002FF-T5
DigiKeys varenummer
4463-D1MPC0805DR002FF-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1MPC0805DR002FF-T5CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
D1MPC0805DR002FF-T5
Beskrivelse
RES 0.002 OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
2 mOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfolie
Temperaturkoefficient
±75ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)