D1MPC0603RR005FF-T5
DigiKeys varenummer
4463-D1MPC0603RR005FF-T5TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1MPC0603RR005FF-T5CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
D1MPC0603RR005FF-T5
Beskrivelse
RES 0.005 OHM 1% 1/3W 0603
Detaljeret beskrivelse
5 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfolie
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)