D1MPC0603DR010FF-T5 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | D1MPC0603DR010FF-T5 |
Beskrivelse | RES 0.01 OHM 1% 1/3W 0603 |
Producentens standard leveringstid | 8 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfolie |
Datablad | Datablad |
Kategori | Funktioner Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent |
Mfr | Temperaturkoefficient ±75ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Pakke/hus 0603 (1608 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,022" (0,55mm) |