D1MPC0402RR005FF-T10
DigiKeys varenummer
4463-D1MPC0402RR005FF-T10TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1MPC0402RR005FF-T10CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
D1MPC0402RR005FF-T10
Beskrivelse
RES 0.005 OHM 1% 1/3W 0402
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5 mOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent Metalfolie
Funktioner
Anti-svovl, Strømregistrering, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,022" B (1,00mm x 0,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,013" (0,33mm)