TPSM53604RDAR
DigiKeys varenummer
296-TPSM53604RDARTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TPSM53604RDARCT-ND - Afskåret tape (CT)
296-TPSM53604RDARDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TPSM53604RDAR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 1-7V
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Ikke-isoleret PoL-modul DC-DC-omformere 1 Output 1 – 7V 4A 3,8V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TPSM53604RDAR Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Funktioner
Justerbart output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
95%
Type
Ikke-isoleret PoL-modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
15-PowerBQFN-modul
Spænding - Input (min.)
3,8V
Størrelse/dimension
0,22" L x 0,20" B x 0,16" H (5,5mm x 5,0mm x 4,1mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Leverandørs enhedspakning
15-B3QFN (5x5.5)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Strøm - Output (maks.)
4A