TL1963A-33DCYR
DigiKeys varenummer
296-24897-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-24897-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-24897-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
TL1963A-33DCYR
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 1.5A SOT-223-4
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A SOT-223-4
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TL1963A-33DCYR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
1 mA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
80 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-4
Spændingsdropout (maks.)
0,55V @ 1,5A