SN74LVC1G32DBVT
DigiKeys varenummer
296-26601-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-26601-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-26601-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SN74LVC1G32DBVT
Beskrivelse
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT23-5
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
OR-gate IC 1 Kanal SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SN74LVC1G32DBVT Modeller
Kategori
Strøm - Output høj, lav
32mA, 32mA
Mfr
Logikniveau - Lavt
0,7V – 0,8V
Serie
Logikniveau - Højt
1,7V – 2V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Maks. udbredningsforsinkelse @ V, maks. CL
4ns @ 5V, 50pF
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Logiktype
Monteringstype
Overflademontering
Antal kredsløb
1
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Antal input
2
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Forsyning
1,65V – 5,5V