MMBZ27VALDBZR
DigiKeys varenummer
296-MMBZ27VALDBZRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-MMBZ27VALDBZRCT-ND - Afskåret tape (CT)
296-MMBZ27VALDBZRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MMBZ27VALDBZR
Beskrivelse
27V COMMON-ANODE ZENER DIODE WIT
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
39V Klemme 900mA Ipp TVS – Dioder Overflademontering SOT-23-3
Kategori
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
39V
Mfr
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
900mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Effekt - Peak-impuls
35W
Varestatus
Aktiv
Strømnetbeskyttelse
No
Type
Zener
Applikationer
Dåse
Enkeltrettede kanaler
2
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TA)
Dobbeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
22V
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Nedbrud (min.)
25,65V