LP5907QMFX-3.3Q1
DigiKeys varenummer
296-40365-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-40365-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-40365-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LP5907QMFX-3.3Q1
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 250mA SOT-23-5
EDA/CAD-modeller
LP5907QMFX-3.3Q1 Modeller
Kategori
Strøm - Forsyning (maks.)
425 µA
Mfr
PSRR
90dB – 60dB (100Hz – 100kHz)
Beskyttelsesfunktioner
Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Udgangstype
Klasse
Automotive
Antal regulatorer
1
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Spændingsdropout (maks.)
0,25V @ 250mA