LP2981-33DBVR
DigiKeys varenummer
296-17360-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-17360-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-17360-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LP2981-33DBVR
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA SOT-23-5
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LP2981-33DBVR Modeller
Kategori
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
95 µA
Mfr
Strøm - Forsyning (maks.)
1.7 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
63dB (1kHz)
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
16V
Pakke/hus
SC-74A, SOT-753
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spændingsdropout (maks.)
0,37V @ 100mA