LMS8117AMP-1.8/NOPB
DigiKeys varenummer
LMS8117AMP-1.8/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LMS8117AMP-1.8/NOPBCT-ND - Afskåret tape (CT)
LMS8117AMP-1.8/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LMS8117AMP-1.8/NOPB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1A SOT-223
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LMS8117AMP-1.8/NOPB Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
5 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
10 mA
Varestatus
Aktiv
PSRR
60 – 75dB (120Hz)
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
15V
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Output (min./fast)
1,8V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223
Spændingsdropout (maks.)
1,25V @ 1A