LMR36503MSCQRPERQ1
DigiKeys varenummer
296-LMR36503MSCQRPERQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMR36503MSCQRPERQ1CT-ND - Afskåret tape (CT)
296-LMR36503MSCQRPERQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LMR36503MSCQRPERQ1
Beskrivelse
IC REG BUCK ADJ 300MA 9VQFN
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Output 300mA 9-PowerVFQFN
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LMR36503MSCQRPERQ1 Modeller
Kategori
Spænding - Output (maks.)
65V
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Frekvens - Switching
2,2MHz
Varestatus
Aktiv
Synkron ensretter
Ja
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Outputkonfiguration
Positiv
Klasse
Automotive
Topologi
Kvalifikation
AEC-Q100
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering, Fugtbar side
Antal output
1
Pakke/hus
Spænding - Input (min.)
3V
Leverandørs enhedspakning
9-VQFN-HR (2x2)
Spænding - Input (maks.)
65V