LM4040C25MDBZTEP
DigiKeys varenummer
296-29536-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-29536-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-29536-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LM4040C25MDBZTEP
Beskrivelse
IC VREF SHUNT 0.64% SOT23-3
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Shunt Spændingsreference IC ±0,64% SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LM4040C25MDBZTEP Modeller
Temperaturkoefficient
100ppm/°C
Producenter
Texas Instruments
Støj - 10Hz til 10kHz
35µVrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Katode
82 µA
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TA)
Referencetype
Shunt
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Fast
Pakke/hus
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-3
Strøm - Output
15 mA
Grundlæggende varenummer
Tolerance
±0,64%