LM3671MFX-2.8/NOPB
DigiKeys varenummer
296-LM3671MFX-2.8/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LM3671MFX-2.8/NOPBCT-ND - Afskåret tape (CT)
296-LM3671MFX-2.8/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LM3671MFX-2.8/NOPB
Beskrivelse
IC REG BUCK 2.8V 600MA SOT23-5
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 2,8V 1 Output 600mA SC-74A, SOT-753
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LM3671MFX-2.8/NOPB Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Output
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
2MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
Ja
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Topologi
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-5
Spænding - Input (min.)
2,7V