LM1086IT-3.3/NOPB
DigiKeys varenummer
LM1086IT-3.3/NOPB-ND
Producenter
Producentens varenummer
LM1086IT-3.3/NOPB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220-3
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 1,5A TO-220-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LM1086IT-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
5 mA
Emballage
Rør
Strøm - Forsyning (maks.)
10 mA
Varestatus
Aktiv
PSRR
72dB (120Hz)
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
27V
Pakke/hus
TO-220-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Leverandørs enhedspakning
TO-220-3
Spændingsdropout (maks.)
1,5V @ 1,5A