TPLH-2R7/4.0WR8X20
DigiKeys varenummer
2085-TPLH-2R7/4.0WR8X20-ND
Producenter
Producentens varenummer
TPLH-2R7/4.0WR8X20
Beskrivelse
CAP 4F 2.7V THROUGH HOLE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4 F (EDLC) superkondensatorerr 2.7 V Radial, Dåse 88mOhm @ 1kHz 1500 timer @ 85°C
Kategori
Levetid @ temp.
1500 timer @ 85°C
Producenter
Tecate Group
Terminering
PC-ben
Serie
Monteringstype
Hulmontering
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial, Dåse
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
4 F
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
2.7 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
88mOhm @ 1kHz
Driftstemperatur
-40°C – 85°C