RN212-1.2-02-6M8
DigiKeys varenummer
817-2170-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN212-1.2-02-6M8
Beskrivelse
CMC 6.8MH 1.2A 2LN TH
Detaljeret beskrivelse
6.8 mH @ 10 kHz 2 Fælles linje mode-spole Hulmontering 1,2A DCR 250mOhm (Typ)
Kategori
DC-modstand (DCR) (maks.)
250mOhm (Typ)
Spændingsklassifikation - AC
300V
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 100°C
Størrelse/dimension
0,709" L x 0,492" B (18,00mm x 12,50mm)
Højde (maks.)
0,799" (20,30mm)
Induktans @ frekvens
6.8 mH @ 10 kHz
Strømklassificering (maks.)
1,2A