RTD14005 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Panasonic Industry
På lager: 1.414
Datablad
Similar
Panasonic Industry
På lager: 3.887
Datablad
På lager: 400
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 5VDC Spole Hulmontering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
RTD14005
DigiKeys varenummer
PB979-ND
Producenter
Producentens varenummer
RTD14005
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RTD14005 Modeller
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Spoleisolering
Klasse F
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
3,5VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
0,5VDC
Monteringstype
Driftstid
8 ms
Spolespænding
Frakoblingstid
6 ms
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering (Strøm)
16 A
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi)
Switch-spænding
400VAC - maks.
Godkendelsesagentur
CQC, CSA, cURus, VDE
Belastning - Maks omskiftning
6400VA
Relætype
Spolestrøms
403 mA
Spolemodstand
62 Ohms