RT444012F
RT444012F
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
RT444012F
DigiKeys varenummer
RT444012F-ND
Producenter
Producentens varenummer
RT444012F
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 12VDC Spole Hulmontering
Kategori
Termineringsudformning
Pc-ben
Mfr
Forseglings normering
Forseglet - flusbeskyttelse
Serie
Spoleisolering
Klasse F
Emballage
Rør
Aktiveringsniveau-spænding
8,4VDC
Varestatus
Aktiv
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Monteringstype
Driftstid
8 ms
Spolespænding
Frakoblingstid
6 ms
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktnormering (Strøm)
8 A
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi)
Switch-spænding
400VAC - maks.
Godkendelsesagentur
CQC, CSA, cURus, VDE
Belastning - Maks omskiftning
3200VA
Relætype
Spolestrøms
14.2 mA
Spolemodstand
360 Ohms