YR1B4K42CC
DigiKeys varenummer
1712-YR1B4K42CCCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-YR1B4K42CCTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
YR1B4K42CC
Beskrivelse
RES 4.42K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.42 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Modstande til hulmontering Aksial Metalfilm
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-65°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,091" diam. x 0,248" L (2,30mm x 6,30mm)