TW1100KA
DigiKeys varenummer
TW1100KA-ND
Producenter
Producentens varenummer
TW1100KA
Beskrivelse
POT 10 OHM 1W WIREWOUND LINEAR
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 Ohm 1 rækker Lineær Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Trådviklet spolemodstand 1W Loddeblik
Kategori
Justeringstype
Brugerdefineret
Producenter
TE Connectivity Passive Product
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Rotation
285°
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Trådviklet spolemodstand
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Modstand (Ohm)
10
Aktuatortype
Rund
Tolerance
±10%
Aktuatorlængde
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
1W
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Indbygget switch
Ingen
Bøsnings gevind
M10 x 0,75
Antal omgange
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Lineær
Størrelse - Krop
Rund - 0,890" diam. (22,60mm)