SQBW60270RJ
DigiKeys varenummer
1712-SQBW60270RJ-ND
Producenter
Producentens varenummer
SQBW60270RJ
Beskrivelse
SQB60 270R (WIRE) 5% FASTON
Detaljeret beskrivelse
270 Ohms ±5% 60W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
EDA/CAD-modeller
SQBW60270RJ Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Størrelse/dimension
3,543" L x 0,709" B (90,00mm x 18,00mm)
Modstand
270 Ohms
Højde - Monteret (maks.)
0,787" (20,00mm)
Tolerance
±5%
Effekt (Watt)
60W