SQBW601R5J
DigiKeys varenummer
1712-SQBW601R5J-ND
Producenter
Producentens varenummer
SQBW601R5J
Beskrivelse
SQB60 1R5 (WIRE) 5% FASTON
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.5 Ohms ±5% 60W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SQBW601R5J Modeller
Kategori
Sammensætning
Trådviklet spolemodstand
Mfr
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 250°C
Emballage
Bulk
Funktioner
Cementbelagt, flammesikker, fugtresistent, sikkerhed
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
3,543" L x 0,709" B (90,00mm x 18,00mm)
Modstand
1.5 Ohms
Højde - Monteret (maks.)
0,787" (20,00mm)
Tolerance
±5%
Pakke/hus
Radial
Effekt (Watt)
60W