SMA-Q0204FTDX5R36
DigiKeys varenummer
1712-SMA-Q0204FTDX5R36TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMA-Q0204FTDX5R36
Beskrivelse
MELF SMA-Q 5R36 1% 50PPM 0204 0.
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.36 Ohms ±1% 0,4W, 2/5W Chipmodstand MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Kategori
Sammensætning
Mfr
Funktioner
Automotive AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
MELF, 0204
Modstand
Leverandørs enhedspakning
Tolerance
Størrelse/dimension
0,055" diam. x 0,138" L (1,40mm x 3,50mm)