RU73X1E1K02LTDF
DigiKeys varenummer
RU73X1E1K02LTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RU73X1E1K02LTDF
Beskrivelse
RES 1.02K OHM 0.01% 1/16W 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.02 kOhms ±0,01% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RU73X1E1K02LTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)