RT73F2B226KBTD
DigiKeys varenummer
1712-RT73F2B226KBTDTR-ND
Producenter
Producentens varenummer
RT73F2B226KBTD
Beskrivelse
RT 2B 0.33W 226K 0.1% 25PPM 5K R
Detaljeret beskrivelse
226 kOhms ±0,1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)