RT73F2A392KBTD
DigiKeys varenummer
1712-RT73F2A392KBTDTR-ND
Producenter
Producentens varenummer
RT73F2A392KBTD
Beskrivelse
RT 2A 0.25W 392K 0.1% 25PPM 5K R
Detaljeret beskrivelse
392 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Temperaturkoefficient
25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)