RQ73C2B150RBTD
DigiKeys varenummer
A139567TR-ND - Tape & Reel (TR)
A139567CT-ND - Afskåret tape (CT)
A139567DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C2B150RBTD
Beskrivelse
RES 150 OHMS 0.1% 0.4W 1206
Detaljeret beskrivelse
150 Ohms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RQ73C2B150RBTD Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)